Pin It

Tresla se gora, rodio se Elvis! Loznica  i Pribojski FAP odigrali su nerešeno na Lagatoru 1:1 pred oko 1000 gledalaca u fantastičnoj fudbalskoj atmosferi. Svi preduslovi su bili da vidimo konačno jednu pravu fudbalsku utakmicu, umesto toga videli smo antifudbal, ali i dokaz zašto ne treba pratiti domaći fudbal. Rekao bi čovek, veliki potez Saveza da delegira jednog Novaka Simovića da sudi Srpskoligaški derbi. Sudijska trojka, dokazala je ( to je valja svima jasno osim Vučića ) da nije dorasla da sudi ni Srpsku ligu, a sudi Večite derbije, po Vučevoj želji, kao i po želji grobara Srpskog fudbala. Svima je u Loznici jasno da je ponovo prste upleo "lokalna kabadahija" i organizator čuvene Prijepoljske svadbe - Krsto Janjušević. Da dokažu svoju moć poslali su (za njihove krugove) najboljeg sudiju - čuvenog Novaka Simovića zvanog Elvis. Da bi kompleksaš svoj aiutoritet dokazivao u Loznici....Nejdnak kriterijum...sumnjivi ofsajdi, neregularni auti, dodela kartona....svađta se Elvisu i ekipi može staviti na teret....ali, avaj...Radi li se o neznanju ili nameri....procenite sami....

20241012 162716

+Elvis sa Prve lige

Derbi je počeo ispitavanjem snaga, da bi taj period obeležila kolosalna šansa za Komarčevića nakon prodora Jelenića po strani. Kapiten Loznice, kasnio je za "milimetar", pa kolosalna šansa otišla u nepovrat. Kapiten je promašio faktički prazan gol sa pet metara. Do 42. minuta viđena je prava uspavanka, a primedba domaćim igračima ide na srčanost i zalaganje. Ipak, treba uzeti u obzir da su domaći (čini se isuviše) respektovali Elvisa sa Super lige.Kao da domaći nisu primećivali rekordnu posetu na Lagatoru. Gotovo da je bilo više gledalaca na Srpskoligaškom derbiju nego na meču između IMTa i Zvezde. Iz te melanholije pao je i gol. Gosti su poveli u 42. minutu golom Bojovića nakon kornera, a iznenađuje da niti jedan Loznički igrač nije skočio kod ove situacije. Već tada je svima na stadionu bilo jasno da će tako potrebna pobeda teško biti izvojevana. Kada je u 43. minutu Elvis pokazao Dušku Obadoviću crvenu kartu, stvari su postale još komplikovanije.

20241012 143200

U nastavku Lozničani su zaigrali nešto angažovanije, ali i jalovo. Videlo se da zeleni ne mogu da stvore šansu iz akcije, pa je sva pažnja bila usmerena na prekide. Gosti su držali loptu i diktirali tempo, taktika domaćih je bila samo ne izgubiti glupo loptu na sredini, pa su redom upućivane visoke lopte na Lozničke omalene napadače što su gosti iz Priboja sa lakoćom rešavali. Igrao se 59. minut kada je nakon kornera i gužve u gostujućem šesnaestercu Cvetković bio najsnalažljiviji za 1:1.  Kada smo svi na stadionu očekivali da se zakuva, gosti su zagospodari sredinom terena i diktirali tempo. U 68, minutu Bojović pogađa prečku, da bi mu se revanširao na drugoj strani Mladenović koji je bio kratak za jedan centaršut Cucina sa desne strane, pa je u nepovrat otišla jedina šansa za Lozničane u nastavku. U 88, minutu danas kardinalni pomoćnik NIkola Đorović ne signalizijaći čist ofsajd u kojem se našao Obućina, omogućio je gostima šansu  utakmice, ali je golman Ružić bio na visini zadatka.

20241012 145017

*Istočna tribina

Na kraju, remijem mogu biti zadvoljniji gosti, a Lozničanima ostaje ćal za propuštenom šansom da se primaknu lideru i učine takmičenje neizvesnijim. Čini se da su zeleni mogli mnogo bolje, žustrije, ali stajali daleko od svojih protivnika i nekako igrali bojažljivo. Ostaje žal što zeleni nisu igrali bolje, bar približno partijama koje su pružali u predhodnim kolima.

LOZNICA: 31 Ružić - 8, 3 Cucin - 7,5, 4. Mladenović - 7, 6 Čučković - 6,5, 8 Brkić 7( 18 Arnautović -), 11 Komarčević - 6, 15 Cvetković - 6,5, 21 Jovanović - 7,5, 23 Petrović - 6,5, 24 Jelenić - 6,5 ( 20 Pecarski 5,5), Jambrušič - 6 (Zajić 5,5),

FAP : Lainović -7, 3 Dimković - 7, 4 Miraljemović - 7, 7 Obućina - 7, 8 Plazinić - 8, 14 Otašević - 7,5, 15 Vukomanović 7,5, 19 Lazarević 7,5, 20 Marković 7,5, 44 Milošević - 8, Bojović - 8,5;

Igrač utakmice: Milan Bojović (FAP)

sudija: Novak Simović - 6,